ولی سمرقندی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از اعلام جزییات آزمون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی خبر داد.
ولی سمرقندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، تمامی افرادی که از فروردین ماه سال ۷۹ به بعد به صورت حق التدریس و یا در سال‌های اخیر از طریق شرکت‌های خدماتی حداقل ۱۲ساعت تدریس داشته و در یک سال تحصیلی با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و یا به صورت آموزشیار حداقل یک دوره خدمت کرده باشند، با وجود این‌که همکاری آن‌ها مستمر نبوده باشد، می توانند با رعایت قوانین و شرایط دستور العمل موجود در آزمون فوق شرکت کنند.
وی تصریح کرد: افراد شرکت کننده در آزمون باید حداقل ۶۰ درصد نمره آزمون کتبی را کسب کنند و داوطلبان پس از شرکت در آزمون و اکتساب حداکثر ۷۰ امتیاز آزمون کتبی در صورتی که بالاترین نمره را در این آزمون بدست آورده باشند و همچنین با احتساب امتیاز خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی در اولویت به کارگیری قرار می‌گیرند.
سمرقندی با اشاره به دستور العمل فوق اظهار کرد: احراز همکاری آموزشی و پرورشی این افراد به عهده آموزش و پرورش و آموزشیاران با گواهی نهضت سوادآموزی خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین افرادی که حد نصاب مقرر در آزمون را به دست بیاورند و اولویت‌های قانونی را دارا باشند باید در زمان استخدام نیز شرایط و صلاحیت عمومی را داشته باشند.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان این‌که جزییات بیشتر شرایط مورد نیاز برای شرکت در آزمون تعیین اولویت استخدام آموزش و پرورش متعاقبا اعلام می‌شود، افزود: زمان برگزاری آزمون، روز جمعه سه تیر ماه سال ۹۰ اعلام شده و ساعت برگزاری توسط آموزش و پرورش استان اعلام خواهد شد.
منبع : روزنامه بازار کار